Aranżacja wnętrza to niejednokrotnie wyzwanie dla wielu głów. Kiedy o tym pomyśleć, w głowie uaktywnia się prawdziwa burza mózgów! Bo przecież inaczej projektuje się wnętrze o dużej powierzchni niż niewielki, przytulny pokoik. Zupełnie inaczej należy spojrzeć na przyszłą przestrzeń starszej osoby, a zupełnie inaczej – na pokój dziecięcy czy apartament dla nowożeńców.

Jedno jest pewne – fajne, ciekawie urządzone wnętrze to nie tylko wstawione meble, szafy czy obrazy, to także stworzenie takiego klimatu, który będzie pasował wszystkim osobom, korzystającym z danego pomieszczenia.

Okazuje się, iż często każdy z domowników inaczej wyobraża sobie np. wspólny salon czy jadalnię. Projekt wnętrza powinien uwzględniać pomysły wszystkich zainteresowanych i połączyć te pomysły w jedną spójną, odpowiadającą każdemu całość. Wówczas jest duża szansa, iż mieszkańcy będą się w nim dobrze czuli, a przepływające przez pomieszczenie pozytywne fluidy pozwolą na przeżywanie wielu pozytywnych dni w harmonii i radości.

A co zrobić, jeśli każdy z uczestników owej burzy mózgów ma inny pomysł? Można skorzystać z propozycji doświadczonego projektanta (np. biura Orange Studio z Krakowa) i spróbować wlać do własnych pomysłów powiew nowych idei. Z pewnością aranżacja wnętrza to bardzo absorbujący i czasochłonny temat, w którym nie warto podejmować pochopnych decyzji. Trzeba się zastanowić nad tym, czy pomieszczenie ma być przestronne czy pojemne, jakie dobrać kolory.

Warto przemyśleć także kwestie finansowe całego przedsięwzięcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *