Większość z nas pragnie mieszkać w miejscu, które jest nie tylko funkcjonalne, ale i ładnie wygląda. Od właścicieli zależy, w jakim stylu urządzą swoje mieszkanie, jakie wybiorą kolory i dekoracje. Podstawą są oczywiście meble – stoły, łóżka, kanapy, szafy i regały. Jednak klimat wnętrza tworzą dodatki. Wśród nich niemałą rolę pełnią dekoracje ścienne.

Ramy do obrazów mogą być w wykonane w bardzo wielu stylach. Od minimalistycznego, po barokowy – bogato zdobiony. Wykorzystuje się różnorodne materiały – w zależności od tego, jaki efekt ma zostać osiągnięty. Jeżeli chodzi o ramki drewniane mogą one być proste, z surowego drewna, bez zdobień – jedynie zaimpregnowane. Mogą być jednak również rzeźbione, z mnóstwem zdobień i pokryte farbą, która jest w stanie nawet imitować złoto. Oczywiście ramy wykorzystywane są nie tylko do oprawy obrazów.

Modne jest umieszczanie na ścianach zdjęć oraz różnego rodzaju plakatów. Te znakomicie prezentują się w prostych oprawach, które nie odciągają uwagi od treści prezentowanych na plakacie. Kolorowe paspartu znakomicie sprawdza się w takiej sytuacji. Jest stylowe, a przy tym na tyle dyskretne, że łatwo można je zgrać z wystrojem wnętrza i innymi elementami w otoczeniu.

Warto, by urządzając mieszkanie, od początku mieć wizję tego, jak ma ono wyglądać. Jeżeli już na samym początku przemyśli się kolory, materiały i styl, nie będzie później problemu ze znalezieniem i dobraniem poszczególnych elementów. W przypadku ram jest to o tyle proste, że ich zakup nie musi być tak kosztowną inwestycją, jak kupno mebli czy sprzętu RTV.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *